.

O mnie

Nazywam się
Katarzyna Martela-Tomaszek
Dietetyk | Terapeuta | Wykładowca

Witam Cię serdecznie!           

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Studium Farmaceutycznego w Sosnowcu. W związku z moją miłością do smacznego, kolorowego jedzenia nie wyobrażam sobie, żeby nawet podczas choroby jeść inaczej, przez co zawsze starałam się, aby moi pacjenci wracali do zdrowia stosując urozmaicone, kolorowe i ciekawe żywienie zgodne z najnowszymi wytycznymi naukowymi. Mówi się, że „jemy patrząc”, stąd też szczególnie podczas choroby powinniśmy zwracać uwagę, aby było ono smakowite oraz wycelowane w potrzeby.

 

Jeśli potrzebujesz wrócić do zdrowia lub poprawić swój stan zdrowia podczas choroby dobrze trafiłeś! Czym się zajmuję?

Specjalizuję się w trzech zakresach: 

  • schorzenia kardiologiczne (miażdżyca/ zaburzenia lipidogramu – cholesterolu i jego frakcji, trójglicerydów, nadciśnienie, niewydolność krążenia itp)
  • schorzenia gastroenterologiczne (choroba wrzodowa, zgaga, zaparcia, niestrawność, zespół jelita wrażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, wirusowe zapalenie wątroby, choroba stłuszczeniowa wątroby)
  • niektóre schorzenia ginekologiczne (wspomaganie leczenia PCOS czy zaburzenia miesiączkowania) 

Co konkretnie to oznacza?

Przyglądam się Twojemu dotychczasowemu sposobowi żywienia, sprawdzam czy mógł mieć wpływ na rozwój danej jednostki chorobowej. Ponadto wskazuję błędy żywieniowe i co najważniejsze dla CIEBIE – pokazuję Ci rozwiązanie Twojego problemu, które nie tylko będzie dopasowane do Twoich możliwości, ale opierało się również na rzetelnych dowodach naukowych. 

A kiedy Twój stan się poprawi pokażę Ci też jak zmienić długotrwale swoje nawyki żywieniowe, aby nie wrócić do stanu choroby. Jeśli uzyskamy stabilizację w trakcie choroby nauczysz się jak kontrolować chorobę żywieniowo i jak najdłużej utrzymać tą stabilizację.  

 

Co mnie wyróżnia?

  • Jestem zwolennikiem teorii, że na organizm trzeba patrzeć całościowo i w przypadku sporej części chorób są one wynikiem wpływu psychiki/emocji na nasze ciało. Jeśli będziesz potrzebować kompleksowej terapii nie tylko dietetycznej, ale także ze strony fizjoterapeuty/osteopaty czy psychoterapeuty wskażę ci odpowiednią drogę, która pozwoli osiągnąć maksimum korzyści. Aby uzyskać równowagę zdrowotną, czasem psychoterapia stanowi podstawę działania, a dietoterapia jest elementem uzupełniającym. 
  • Dzięki wykształceniu farmaceutycznemu możesz czuć się w pełni zaopiekowany, ponieważ ocenię wpływ diety na farmakoterapię jaką stosujesz oraz w razie potrzeby wskażę co należy zmienić w żywieniu, aby nie zachodziły interakcje leków z pożywieniem. Nie „wciskam” pacjentom suplementów, tylko w określonych przypadkach podpowiadam co można suplementować, aby wyrównać niedobory (jeśli nie ma możliwości dostarczenia składników z dietą). 
  • Poprzez ciągłe doszkalanie się będziesz wiedział, że jesteś w dobrych rękach, a moje metody pracy z pacjentem są ciągle udoskonalane. Ostatnio zauważam, że sporo zaburzeń jest powiązana z dysbiozą jelitową, stąd też mój rozwój w tym kierunku, przez co mogę pomóc Ci odzyskać równowagę jelitową. 
  • Staram się, aby zalecenia żywieniowe były spójne z sezonowością produktów spożywczych. Lubię naturę i uważam, że każdy produkt w diecie ma swój czas i tylko wtedy możemy od niego otrzymać jak największą wartość. Warto jest pamiętać o mocy ziół – zalecam je z rozwagą i tylko wtedy kiedy jest możliwość bezpiecznego uzupełnienia nimi diety.

   

Moim celem jest pomoc kobietom i mężczyznom poprzez stopniowe wprowadzanie zmian żywieniowych (terapeutycznych), a potem - po uzyskaniu celu stabilizację efektów poprzez edukację. Nie interesuje mnie droga na skróty – detoksy, monodiety, chwilowe restrykcje – temu mówię NIE

 

Nie układam diet! Jadłospis to dodatek.

Chcę Ci pokazać, że zrozumienie procesu chorobowego i swojego organizmu pozwala zauważyć co nam szkodzi a co nie. Ponadto kluczem do sukces jest dopasowanie zasad żywienia do swojej jednostki chorobowej, ale także do potrzeb i możliwości, a przede wszystkim bycie konsekwentnym. Zdrowie to balans między stabilną psychiką, snem, aktywnością fizyczną oraz normalnym, różnorodnym (nie idealnym) jedzeniem. Wszystkie są dla mnie ważne i tego uczę moich pacjentów (jest to element Medycyny Stylu Życia którą wyznaję). 


 

Uważam, że najlepiej o współpracy ze mną mogą opowiedzieć osoby, które miały taką możliwość. 

Najlepsza Pani dietetyk :) 

Bardzo sympatyczna i kompetentna oraz ciepła osoba.
Odchudzanie pod kontrolą i "małymi kroczkami" dopasowanymi do klienta :) Przy każdej wizycie analiza masy ciała, porównanie z poprzednimi wynikami, korekta jadłospisu/stylu odżywiania. 
Zawsze profesjonalna pomoc. W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź pytań Pani Kasia służy pomocą.
Każdy wynik oraz dodatkowe informacje/przepisy/dania itp. wysyłane mailowo i zawsze na czas. 
Polecam :)
Osobiście jestem bardzo zadowolona z efektów, które osiągam dzięki Pani Kasi."Wizyta u Pani Kasi spełniła moje oczekiwania, przebiegała w miłej atmosferze. Po dokładnym zapoznaniu się z moim problemem jakim są zaparcia Pani Kasia dobrała mi odpowiednią dietę, która już po miesiącu od jej zastosowania prawie całkowicie zmniejszyła moje dolegliwości,szczegółowo dobrała produkty które mogę spożywać a których unikać. Polecam bardzo wizytę u Pani Kasi. Ewa""Pani Katarzyna swoją trafną tezą (z pomocą mojej wytrwałości w diecie) niesamowicie poprawiła mój komfort życia. Na pierwszej wizycie z wielką uważnością słuchała o moich dolegliwościach i ułożyła mi plan działania, który napradę pomógł! Każdy kto ma zespół jelita drażliwego, które utrudnia życie, nie mówiąc o pracy wie jaką upragnioną ulgą może być uśpienie objawów. Na drugiej wizycie podsumowałyśmy postępy, zostało mi też jasno objaśnione jak powinnam jeść przez najbliższe 2 miesiące i co obserwować do następnej wizyty.
W skrócie: dostałam dokładnie taką pomoc jaką potrzebowałam i na jaką liczyłam, polecam z całego serca!

 "Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty u Pani Dietetyk. Na plus duże zaangażowanie oraz przeprowadzony szczegółowy wywiad. Analiza składu ciała dokładnie wytłumaczona krok po kroku. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze"

"Do Pani Dietetyk trafiłam w związku z uporczywymi dolegliwościami jelitowymi i wynikającymi z tego innymi kłopotami. Na pierwszej wizycie przeszłam drobiazgowy wywiad (wreszcie ktoś zainteresował się mną i nie zignorował przypadłości). Następnie została przeprowadzona analiza składu masy ciała. Podejście Pani Dietetyk było holistyczne, pytania dociekliwe, co pozwoliło na szybką i jak się okazało trafną diagnozę, męczących mnie od lat dolegliwości. W tej chwili jestem po dwóch miesiącach probiotykoterapii oraz zmienionej diety i czuję się świetnie. Przestał mi towarzyszyć ciągły ból, mam lepszy nastrój, a poza tym (w ramach przyjemnych skutków ubocznych) zrzuciłam 4 kilogramy. Nie mam w zwyczaju pisać opinii, co więcej z natury jestem nieufna i chciałam się już poddać, pogodzić z moim wiecznym złym samopoczuciem, kłuciem, wzdęciami, bolesnymi skurczami, itd., ale cieszę się, że tego nie zrobiłam. Zastosowanie się do wskazań, zaufanie profesjonalizmowi, przyniosło zaskakujący mnie samą efekt. Polecam sceptykom i tym, którzy już stracili nadzieję.""Polecam. W 6 miesięcy 20kg mniej. To nie tylko dieta Ale uświadomienie i zmiana systemu żywienia. Po poradach Pani kasi dziś nie czuje się jak bym był na jakiejś diecie. Zalecenia wprowadziłem w życie tak jakby one były naturalne i oczywiste.""Ja nie lubię się rozpisywać. Po 2 miesiącach -11kg i odstawiona insulina. Polecam wszystkim potrzebującym.""Polecam! Bardzo sumienna Pani Dietetyk. Pomogła mi w zmianie diety, która była elementem mojej terapii przy niedoczynność tarczycy. Dzięki tym zmianom poprawiło się moje samopoczucie oraz ustabilizowala się moja masa ciała. Serdecznie polecam."


Dlaczego pacjenci wybierają mnie? 

„przyjazna atmosfera”

„profesjonalne podejście”

„duża wiedza”

„empatia”

 

Nie czekaj, pozwól sobie odzyskać równowagę 

Zapraszam serdecznie,

Katarzyna Martela-Tomaszek 

 

Lemon - terapia i profilaktykaGabinet

40-168 Katowice, ul. Klonowa 41
(główne miejsce konsultacji pacjentów - na furtce napis „Acuart")

rejestracja pod nr. 796 517 922
lub poprzez kalendarz elektroniczny 
www.znanylekarz.pl - Katarzyna Martela-Tomaszek

konsultacje: środy i piątki

Katarzyna Martela - Tomaszek - ZnanyLekarz.pl